BRAZILSKÁ AKADEMIE FOTBALU

VÍCE NEŽ JEN FOTBAL PRO DĚTI

BFŠ: Věk 5-7 let

U nejmladších věkových skupin (u dětí ve věku 5-7 let) se snažíme využít jejich přirozené predispozice, tedy živou představivost a často nevyčerpatelnou zásobu energie. Zaměřujeme se na individuální technickou práci s míčem, která tvoří asi 60% času tréninku, přičemž až 30% výuky je vyhrazeno na Futbol de Salao (FDS). Děti dostanou základní úvod do programu ICFDS dovedností a jsou povzbuzováni k tomu, aby porozuměly důležitosti respektu a přátelství. Cílem je představit úvodní metodologii BFŠ a vytvořit solidní základní řadu dovedností, která jim umožní úspěšně přejít do další fáze výuky.

BFŠ: 7-9 let

V tomto věku děti začínají být soutěživé, což vede k tomu, že trénují jak individuálně, ve dvojicích tak i ve skupině, aby zvládly nátlak při samotné hře a byly připraveni na zápasy. Ovládání míče a kontrola nad ním, pozorovací schopnost, prostorová orientace, střílení na branku a rychlé rozhodování jsou hlavními dovednostmi, které v této fázi děláme. Schéma odměňování ICFDS začíná mít větší význam. Nikdy však nezapomínáme na to, že je to kritická rozvojová fáze a jejich výkony nesmí být hodnoceny na základě úspěchu, ale spíše na rozvoji mysli a učení se.

BFŠ: 9-13 let

V této skupině děti dosáhly nejstarší věkové skupiny BFŠ a ovládají technické základy s míčem. Novou kapitolou v této skupině je program zaměřený na taktický, fyzický a duševní rozvoj dětí-hráčů. Hráči nebudou omezeni jen na jednu pozici, ale budou vybízeni k tomu, aby získaly zkušenosti v rámci komplexity všech pozic ve hře. S tím přichází různé techniky hry - hrajeme v různých kombinacích: od 1 na 1 do 11 na 11 pomocí FDS fotbalových míčů a také běžnějších míčů o velikosti 4 a 5. Posilujeme celkovou zdatnost hráčů a více se soustřeďujeme na soutěživost s využitím prvků FDS a konvenční hru v praxi, přičemž pokračujeme v rozvoji všech dosud naučených technik z programu.

Brazilský fotbal pro děti

Futebol de Salão (FDS)

Brazilské Fotbalové Školy nabízejí dětem všestrannou přípravu na další úroveň hry ve fotbalu. Díky speciálnímu míči s větší vahou a menším odrazem mají naši hráči až o 600% větší kontakt s míčem než v případě tradičního míče. Hráči BFŠ, kteří prošli všemi fázemi tréninku, mají k fotbalu jiný vztah-doslova si ho zamilují, jsou technicky vyškoleni na mnoha úrovních fotbalového umění, jsou schopni činit vědomá a efektivní rozhodnutí na hřišti, jsou psychicky zralí na to, aby se naučili složitější taktice a zvládli konkurenci při dalším sportovním rozvoji.

A co jiní říkají o BFŠ?

Jako malý jsem hrával Futebol de Salão, je to ten nejlepší začátek pro malého fotbalistu.

Juninho

Bývalý brazilský reprezentant

Celá myšlenka Futebol de Salão je opravdu zajímavá, protože je to úplně jiný způsob, jak se naučit hrát fotbal. V Brazílii to už dělají roky a jsou jedním z nejlepších týmů na světě.

Michael Owen

Bývalý anglický reprezentant

Zachránili jste hru Futebol de Salão. Tolik hráčů, se kterými jsem hrál, by se zajímalo o to, co jste udělali. Stále si to hrajeme v Brazílii, ale FIFA tu hru.

Socrates

Bývalý kapitán brazilského národního fotbalového týmu.